Inuitarbeten
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HARPUN, Grönland, inuitarbete, trä och ben med metallspets, läderremmar, vidfästadt kastträ, längd 170 cm
Proveniens, insamlad i mitten av 1900-talet av gruvdirektören på Ivigtût, Grönland
Sprickor
221247
2014-03-15