Matta
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, sydvästra USA, Navajo, vävd, ull/ull, ca 129x164 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling
Flertal mindre brännmärken, reducerad kortsida, mindre färgblödningar, mindre lagningar, fläckar efter husdjur, en sida blekt
221318
2014-03-14