Skål Kina

Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina
Skål Kina

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKÅL, porslin, Kina, 18/1900-tal, bär märkning, polykrom dekor av Mille fiori, diameter 19 cm

Mindre nagglagning på brättet, glasyrslitage, smärre invändiga fornagg

221496

2013-12-24