Skrin signerat Sjölin alrotsfanérad
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKRIN, sengustavianskt, märkt Jac.Siölin. Köping och N o 68, ( J.S., mästare i Köping och Kungsör 1767-85), spår av hallstämpel, alrotsfanerad, höjd 11, 21x16 cm
Smärre lagningar och kompletteringar, lås saknas
221503
2013-12-17