Skrin signerat Sjölin alrotsfanérad

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKRIN, sengustavianskt, märkt Jac.Siölin. Köping och N o 68, ( J.S., mästare i Köping och Kungsör 1767-85), spår av hallstämpel, alrotsfanerad, höjd 11, 21x16 cm

Smärre lagningar och kompletteringar, lås saknas

221503

2013-12-17