Kunisada I träsnitt
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KUNISADA, Utagawa (1786-1864): (2) Kabuki actor Iwai Hanshiro V as Kohina and Bando Mitsugoro III as Inenoya Hanbei, signerad Kunisada ga, utgivare Tsutaya Juzaburo, 35,5x46 cm, oramade i passpartout
Något slitage, två blad av triptyk
221555
2014-03-16