Kunisada I träsnitt

Kunisada I träsnitt
Kunisada I träsnitt

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KUNISADA, Utagawa (1786-1864): (2) Kabuki actor Iwai Hanshiro V as Kohina and Bando Mitsugoro III as Inenoya Hanbei, signerad Kunisada ga, utgivare Tsutaya Juzaburo, 35,5x46 cm, oramade i passpartout

Något slitage, två blad av triptyk

221555

2014-03-16