Såsskål silver
2013-12-20
222004
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
SÅSSKÅL på fat, silver/800, Tyskland, hänklar med dekor av stiliserat bladverk, invändigt förgylld, delbar, höjd ca 12, längd ca 27, vikt ca 600 g
Förgyllning med slitage