Spelbord rokoko
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SPELBORD, rokoko, 1700-tal, fanérat i ett flertal träslag bl a valnöt, skiva med schackbräde i intarsia samt filtklädd insida med fördjupningar, benavslut klädda i mässingsdekor, höjd 77, 108x56 (+56) cm
Sprickor, fanerskador, renoverat
222219
2013-12-21