Spelbord rokoko

Spelbord rokoko
Spelbord rokoko
Spelbord rokoko
Spelbord rokoko
Spelbord rokoko
Spelbord rokoko
Spelbord rokoko
Spelbord rokoko

Klubbat för:

14 000 SEK

Schätzwert

10 000 SEK

Beschreibung

SPELBORD, rokoko, 1700-tal, fanérat i ett flertal träslag bl a valnöt, skiva med schackbräde i intarsia samt filtklädd insida med fördjupningar, benavslut klädda i mässingsdekor, höjd 77, 108x56 (+56) cm

Zustandsbeschreibung

Sprickor, fanerskador, renoverat

222219

2013-12-21