Tallrikar Gudmund Östling
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TALLRIKAR, 5 st, tenn, gustavianska, fyrstämplade, Gudmund Östling (mästare i Vimmerby 1762-1790) Vimmerby 3 x 1774, 1777, 1781, djupa med slätt brätte, diameter 23 cm
Slitage, bristningar, smärre skador
222376
2013-12-22