Terrin med lock, Marieberg

Terrin med lock, Marieberg
Terrin med lock, Marieberg
Terrin med lock, Marieberg
Terrin med lock, Marieberg
Terrin med lock, Marieberg
Terrin med lock, Marieberg
Terrin med lock, Marieberg
Terrin med lock, Marieberg

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

TERRIN med lock, Marieberg, Henrik Stens period 1769-88, flintporslin, gåshudsmönstrad, locket med reliefdekor av blad, lockknopp i form av lök, längd 38 cm

lagningar, mindre nagg

222516

2014-01-10