Carl Milles skulptur

Carl Milles skulptur
Carl Milles skulptur
Carl Milles skulptur
Carl Milles skulptur
Carl Milles skulptur
Carl Milles skulptur
Carl Milles skulptur
Carl Milles skulptur

Klubbat för:

28 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

MILLES, Carl (1875-1955): Lekande elefanter, signerad och daterad Carl Milles 1911, grönpatinerad brons, höjd 22 cm

Omfattande lagningar vid benen. En elefant med repa på ryggen.

222535

2013-12-23