Charles Le Brun kopparstick

Charles Le Brun kopparstick
Charles Le Brun kopparstick

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LE BRUN, Charles (1619-1690), efter: 1700-talets början, "Slaget vid bron vid Milvian"(Hollstein), 3-delad etsning, nedre kant med släktvapen, dedikation i trycket på latin till Friedrich, kung av Preussen, nedre del med text C. Le Brun Pinxit J. van Vianen fec Aquaforti, tryckt av F Halma, totalt ca 75,5x63 cm, ramad

222643

2013-12-24