En sk. nådastol från 1600-talet

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SAKRAL SKULPTUR, 1600-tal, skulpterat och bemålat lövträ, motiv föreställande Nådastolen, höjd 95 cm

Delar av dekorelement saknas, smärre slitage

222649

2013-12-24