Takarmatur PH 4 1/2-4, Poul Henningsen 1930-tal

Klubbat för:

14 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TAKARMATUR, "PH 4 1/2-4", Poul henningsen för Louis Poulsen, sannolikt 1930-tal, två glasskärmar i orangegult glas, stomme i koppar, stämplad Patent Applied, diameter 50 cm

Skärm saknas, nagg, slitage

222737

2013-12-28