Takarmatur PH 4 1/2-4, Poul Henningsen 1930-tal
Klubbat för:
14 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKARMATUR, "PH 4 1/2-4", Poul henningsen för Louis Poulsen, sannolikt 1930-tal, två glasskärmar i orangegult glas, stomme i koppar, stämplad Patent Applied, diameter 50 cm
Skärm saknas, nagg, slitage
222737
2013-12-28