Skärm kinesisk

Skärm kinesisk
Skärm kinesisk
Skärm kinesisk
Skärm kinesisk
Skärm kinesisk
Skärm kinesisk
Skärm kinesisk
Skärm kinesisk
Skärm kinesisk
Skärm kinesisk

Klubbat för:

14 500 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SKÄRM, Kina, 1900-talets första hälft, svartlackerad med bambudekor i relief, 8 delar, höjd 213, bredd ca 328 cm

Slitage och lacksprickor, vissa gångjärn lösa

222829

2014-01-17