Skedar och gafflar silver

Skedar och gafflar silver
Skedar och gafflar silver
Skedar och gafflar silver
Skedar och gafflar silver
Skedar och gafflar silver
Skedar och gafflar silver

Klubbat för:

3 200 SEK

4 000 SEK

SKEDAR, 13 st., GAFFLAR, 6 st., silver, tidigt 1800-tal, Sverige och Danmark, bl a Adolf Zethelius (1803-1839) Stockholm, gafflar snarlik modell, total vikt ca 1112 g

Slitage, repor

222901

2013-12-25