Vas och spetsglas silver

Vas och spetsglas silver
Vas och spetsglas silver
Vas och spetsglas silver
Vas och spetsglas silver

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SPETSGLAS, silver, Johan Liljedahl, Sölvesborg 1803, invändigt förgylld, svisselerad dekor, höjd 11 cm, VAS, silver, C.G. Hallberg, Stockholm 1919, höjd ca 11 cm, total vikt ca 215 g

Gravyr, glas med omfattande lagning

222943

2013-12-26