Vas Karl Lindström
Klubbat för:
6 800 SEK
Utropspris
7 000 SEK
VAS, 1900-talets början, porslin, Rörstrand, Karl Lindström, reliefdekor i blommor och blad i underglasyr, märkt Rörstrand KL samt inpressat 12938 WL (Waldemar Lindström), höjd ca 40 cm
Nagg
223039
2013-12-26