Vas Karl Lindström

Vas Karl Lindström
Vas Karl Lindström
Vas Karl Lindström
Vas Karl Lindström

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

7 000 SEK

VAS, 1900-talets början, porslin, Rörstrand, Karl Lindström, reliefdekor i blommor och blad i underglasyr, märkt Rörstrand KL samt inpressat 12938 WL (Waldemar Lindström), höjd ca 40 cm

Nagg

223039

2013-12-26