Stolar Lindome
Klubbat för:
17 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
STOLAR, 4 st, gustavianska, lindomearbeten, 17/1800-tal, skuren dekor, bemålade, stoppade sitsar, etikettmärkta med monogram WS 98
PROVENIENS: Handelsman Wictor Svenssons samling, Simrishamn
Renoverade, kompletterade, skador
223158
2013-12-26