Jan van Huysum hans efterföljare Old Masters
Klubbat för:
14 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
VAN HUYSUM, J., hans efterföljare (holländsk skola, 1700-tal): Italienskt landskap, olja på duk, 74x100 cm
Follower of, dutch school, oil on canvas
EXPERTIS: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
Enligt uppgift inköpt och hemförd av Johan Tobias Sergel under dennes italienvistelse
Dubblerad
223195
2013-12-28