Figurin silver
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FIGURIN, förgyllt sterlingsilver, emaljdekor, filigranarbete, dekor med turkoser, föreställande en örn, SúHai, Kina, 1960-tal, begränsad upplaga, nr 199/500, vikt ca 327 g, tillhörande stensockel höjd 12,5 cm samt originaletui
223258
2013-12-27