Figurin silver

Figurin silver
Figurin silver
Figurin silver
Figurin silver
Figurin silver
Figurin silver
Figurin silver
Figurin silver
Figurin silver
Figurin silver

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FIGURIN, förgyllt sterlingsilver, emaljdekor, filigranarbete, dekor med turkoser, föreställande en örn, SúHai, Kina, 1960-tal, begränsad upplaga, nr 199/500, vikt ca 327 g, tillhörande stensockel höjd 12,5 cm samt originaletui

223258

2013-12-27