Uppläggningsfat Kina

Uppläggningsfat Kina
Uppläggningsfat Kina
Uppläggningsfat Kina
Uppläggningsfat Kina
Uppläggningsfat Kina
Uppläggningsfat Kina
Uppläggningsfat Kina
Uppläggningsfat Kina
Uppläggningsfat Kina
Uppläggningsfat Kina

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, 1700-tal, Qianlong, Kina, dekor i underglasyrblått, oval, på fyra fötter, längd 27 cm

Glasyrbortfatt, fötterna med slitage

223291

2013-12-28