Spegel stockholmsarbete i rokoko

Klubbat för:

18 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

SPEGEL, rokoko, stockholmsarbete signerat N.M (Niclas Meunier, hovspegelmakare 1760-1797), samt Stockholms hallstämpel 1778, förgylld, fasetterade kantglas, 110x47 cm

Senare förgyllning, kantglaset med sprickor, dekorelement med skador

223542

2013-12-30