Spegel stockholmsarbete i rokoko
Klubbat för:
18 500 SEK
Arviointi
15 000 SEK
Kuvaus
SPEGEL, rokoko, stockholmsarbete signerat N.M (Niclas Meunier, hovspegelmakare 1760-1797), samt Stockholms hallstämpel 1778, förgylld, fasetterade kantglas, 110x47 cm
Kuntoraportti
Senare förgyllning, kantglaset med sprickor, dekorelement med skador
223542
Päivämäärä:
2013-12-30