Hjalmar Grahn oljemålning
2014-01-03
223651
| Klubbat belopp | 4 600 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
GRAHN, Hjalmar (1882-1949): Stadsgården, stämpelsignerad Hj Grahn, utförd enligt påskrift 1917, olja på duk uppfodrad på pannå, 40x31,5 cm
PROVENIENS: Färg och Form
Intygs atergo av Ingeborg Grahn okt 1949