Bordspendyl boullearbete

Bordspendyl boullearbete
Bordspendyl boullearbete
Bordspendyl boullearbete
Bordspendyl boullearbete
Bordspendyl boullearbete
Bordspendyl boullearbete
Bordspendyl boullearbete
Bordspendyl boullearbete

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSPENDYL, Robert Pleissner, Dresden,1800-talets senare del, boullearbete och förgylld brons, dekor av bl a maskaron, emaljerad urtavla med romerska siffror, höjd 38 cm

Urtavla med emaljskada, slitage, nyckel saknas

223761

2013-12-31