Bordspendyl boullearbete
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSPENDYL, Robert Pleissner, Dresden,1800-talets senare del, boullearbete och förgylld brons, dekor av bl a maskaron, emaljerad urtavla med romerska siffror, höjd 38 cm
Urtavla med emaljskada, slitage, nyckel saknas
223761
2013-12-31