Stolar
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 4 st, ritade av Hans Kempe och Lars E. Ljunglöf till Moderna Museet 1958, tillverkade av David Sjölinder snickeri, stomme i ek, sitsar klädda i svart läder
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning
Slitage, ytskador
223824
2014-01-02