Stolar

Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar

Klubbat för:

1 000 SEK

2 000 SEK

STOLAR, 4 st, ritade av Hans Kempe och Lars E. Ljunglöf till Moderna Museet 1958, tillverkade av David Sjölinder snickeri, stomme i ek, sitsar klädda i svart läder
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning

Slitage, ytskador

223824

2014-01-02