Bänk med tagelsits
Klubbat för:
3 400 SEK
Arviointi
2 000 SEK
Kuvaus
BÄNK, ritad av Arne Rudberger, tillverkade av Leif Lindquist Nationalmuseum Snickeri, 1980-tal, stomme i mahogny, sits klädd i svart tagel, höjd 43, 110x43 cm
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning
Kuntoraportti
Slitage
223844
Päivämäärä:
2014-01-02