Bänk med tagelsits

Bänk med tagelsits
Bänk med tagelsits
Bänk med tagelsits
Bänk med tagelsits
Bänk med tagelsits
Bänk med tagelsits

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BÄNK, ritad av Arne Rudberger, tillverkade av Leif Lindquist Nationalmuseum Snickeri, 1980-tal, stomme i mahogny, sits klädd i svart tagel, höjd 43, 110x43 cm
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning

Slitage

223845

2014-01-02