Bänk med tagelsits
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÄNK, ritad av Arne Rudberger, tillverkade av Leif Lindquist Nationalmuseum Snickeri, 1980-tal, stomme i mahogny, sits klädd i svart tagel, höjd 43, 110x43 cm
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning
Slitage
223847
2014-01-12