Gösta Adrian-Nilsson blandteknik

Klubbat för:

28 000 SEK

Schätzwert

35 000 SEK

Beschreibung

ADRIAN-NILSSON, Gösta (1884-1965): Komposition, signerad GA-N, blandteknik på papper, 32x27 cm
Utförd under mitten av 1910-talet
PROVENIENS: Gåva från konstnären till nuvarande ägares morfar

Zustandsbeschreibung

223871

2014-01-12