Sybord 1800-tal
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SYBORD, 1800-tal, av Carl Theodor Becker (mästare i Stockholm 1833 - nämnd 1860), mahognyfanér, sarg med låsbar låda med inredning, träskuren dekorstämpelsignerad Carl Th. Becker Snickare och Schatullmakare Stockholm, höjd 74, 37x54 cm, nyckel finns
Skivan blekt, fot med lagning, fanér har släppt på några ställen, smärre repor och torrsprickor, lös
223889
2014-01-03