Takarmatur Fagerhults Belysning

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TAKARMATUR, 1900-talets andra hälft, Fagerhults Belysning, vitlackerad, höjd ca 95, diameter ca 70 cm.
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning

Bruksslitage, smärre färgbortfall

223946

2014-01-04