Fat Flora Danica
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
FAT, "Flora Danica", Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark, 1900/2000-tal, porslin, polykromt målad dekor av växter ur den danska floran, förgylld kantbård, märkt ROYAL COPENHAGEN DENMARK 384, diameter ca 35 cm
223955
2014-02-10