Armband

Armband
Armband
Armband
Armband
Armband
Armband

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ARMBAND, 1900-talets mitt/andra hälft, sydvästra USA, Navajo, silver, genombruten skena med delvis punsad dekor av stiliserat bladverk med infattad turkos, innermått ca 6 cm, totalvikt ca 60 g
PROVENIENS: Christina Stenius samling

224009

2014-03-14