Takarmatur, Fagerhult belysning

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TAKARMATUR, 1900-talets andra hälft, Fagerhults Belysning, vitlackerad, höjd ca 95, diameter ca 70 cm.
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning

Smärre skador och slitage

224058

2014-01-28