Armband
Klubbat för:
1 600 SEK
2 500 SEK
ARMBAND, 1900-talets mitt/andra hälft, sydvästra USA, Navajo/Zuni, silver, genombruten skena med pålödd dekor med infattade turkoser, innermått ca 5,5 cm, totalvikt ca 95 g
PROVENIENS: Christina Stenius samling
224297
2014-03-14