Armband

Armband
Armband
Armband
Armband
Armband
Armband

Klubbat för:

1 600 SEK

2 500 SEK

ARMBAND, 1900-talets mitt/andra hälft, sydvästra USA, Navajo/Zuni, silver, genombruten skena med pålödd dekor med infattade turkoser, innermått ca 5,5 cm, totalvikt ca 95 g
PROVENIENS: Christina Stenius samling

224297

2014-03-14