Einar Forseth blandteknik

Einar Forseth blandteknik
Einar Forseth blandteknik
Einar Forseth blandteknik
Einar Forseth blandteknik

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FORSETH, Einar (1892-1982): "Harlequin och våldet", signerad och daterad Forseth 1946, blandteknik/oljetempera på papper uppfodrad på pannå, 97x56 cm,
PROVENIENS: Konstnärens familj
UTSTÄLLNING: Prins Eugens Waldemarsudde, Stockholm

224311

2014-01-13