Einar Forseth blandteknik
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FORSETH, Einar (1892-1982): "Harlequin och våldet", signerad och daterad Forseth 1946, blandteknik/oljetempera på papper uppfodrad på pannå, 97x56 cm,
PROVENIENS: Konstnärens familj
UTSTÄLLNING: Prins Eugens Waldemarsudde, Stockholm
224311
2014-01-13