Einar Forseth blandteknik
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FORSETH, Einar (1892-1982): "Symbol för Australien: Studie for the Chapel of Unity, Coventry Cathedral, marmormosaik", signerad samt signerad och daterad E Forseth 1962 på baksidan, blandteknik på papper uppfodrad på kartong, 114x115 cm
PROVENIENS: Konstnärens familj
Skador, 2-delad
224312
2014-01-13