Einar Forseth blandteknik

Einar Forseth blandteknik
Einar Forseth blandteknik
Einar Forseth blandteknik
Einar Forseth blandteknik

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FORSETH, Einar (1892-1982): "Symbol för Australien: Studie for the Chapel of Unity, Coventry Cathedral, marmormosaik", signerad samt signerad och daterad E Forseth 1962 på baksidan, blandteknik på papper uppfodrad på kartong, 114x115 cm
PROVENIENS: Konstnärens familj

Skador, 2-delad

224312

2014-01-13