Kaffe- och teservis England 1800-tal

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KAFFE- och TESERVIS, 22 dlr, flintgods, England, 1800-talets första hälft, kinesiserande dekor i blått och guld, bestående av: 8 kaffekoppar med fat, 11 tekoppar, tekanna, gräddkanna och sockerskål, ett extra koppfat medföljer

Nagg och sprickor

224322

2014-01-12