Brosch Ring Zuni

Brosch Ring Zuni
Brosch Ring Zuni
Brosch Ring Zuni
Brosch Ring Zuni

Klubbat för:

4 000 SEK

2 000 SEK

BROSCH, RING, 1900-talet mitt, sydvästra USA, Zuni, silver, infattade turkoser, solstrålemönster, längd ca 10 cm, ringsstorlek ca 20 mm, ÖRHÄNGEN, 1 par, silver/infattade turkoser, skruvsystem, höjd ca 6,5 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

224409

2014-03-14