Brosch Ring Zuni
Klubbat för:
4 000 SEK
2 000 SEK
BROSCH, RING, 1900-talet mitt, sydvästra USA, Zuni, silver, infattade turkoser, solstrålemönster, längd ca 10 cm, ringsstorlek ca 20 mm, ÖRHÄNGEN, 1 par, silver/infattade turkoser, skruvsystem, höjd ca 6,5 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling
224409
2014-03-14