Spänne
Vollendet
2014-03-14
224424
| Höchstes Gebot | 1 600 SEK |
| Schätzwert | 1 000 SEK |
BÄLTESPÄNNE, silver, 1900-talets andra hälft, sydvästra USA, infattade turkoser, oval form, punsad och pålödd dekor av granulat och stiliserade fjädrar, längd ca 9 cm, vikt ca 92 g
PROVENIENS: Christina Stenius samling