Tallrikar Kangxi (1662-1722)

Tallrikar Kangxi (1662-1722)
Tallrikar Kangxi (1662-1722)
Tallrikar Kangxi (1662-1722)
Tallrikar Kangxi (1662-1722)

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, 16/1700-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av pagod med trädgård, diameter ca 21,5 cm
PROVENIENS: Per Toftagers samling

Nagg, bränningsdefekter

224514

2014-01-14