Fat Kina 1700-tal
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FAT, 2 st, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått, jaktmotiv med ridande bågskyttar samt hjort, diameter ca 26,5 repsektive 34 cm
PROVENANCE: Per Toftagers samling
Glasyrbortfall, glasyrsprickor, nagg
224515
2014-01-14