Fat Kina 1700-tal

Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal
Fat Kina 1700-tal

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

FAT, 2 st, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått, jaktmotiv med ridande bågskyttar samt hjort, diameter ca 26,5 repsektive 34 cm
PROVENANCE: Per Toftagers samling

Glasyrbortfall, glasyrsprickor, nagg

224515

2014-01-14