Tallrikar 1700-tal famille rose

Klubbat för:

7 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille rose, motiv av sittande kvinna i trädgård med höns, diameter ca 22, 5 cm
PROVENANCE: Per Toftagers samling

Smärre nagg, slitage, bränningsdefekter

224516

2014-01-14